GA4 a Google Universal Analytics – rozdiel medzi nimi

Aký je rozdiel medzi GA4 a Google Universal Analytics

 GA4 a Google Universal Analytics – existuje niekoľko rozdielov medzi Google Analytics 4 (GA4) a staršou verziou Google Analytics, ktorá sa nazýva Universal Analytics.Webová analýza je kľúčovým nástrojom pre online podnikanie, ktorý pomáha podnikom porozumieť správaniu ich návštevníkov a zlepšovať ich webové stránky a aplikácie. Teraz vám predstavíme hlavná rozdiely medzi dvomi generáciami webových analytik :

Model sledovania udalostí

V GA4 je zameranie na sledovanie udalostí hlavným prvkom analýzy. Namiesto tradičného sledovania stránok GA4 sleduje rôzne udalosti, ktoré sa dejú na webovej stránke alebo v aplikácii, ako napríklad kliknutia, zobrazenia produktov, dokončenie objednávok a ďalšie.

Zlepšené sledovanie pre krížové zariadenia a krížové platformy

GA4 prináša vylepšenú schopnosť sledovať užívateľské interakcie a konverzie na rôznych zariadeniach a platformách vrátane webových stránok, mobilných aplikácií a dokonca aj konverzií z offline kanálov. Tým umožňuje lepšie porozumenie chovania užívateľa naprieč rôznymi kanálmi.

Umelá inteligencia a strojové učenie

GA4 prináša väčšie využitie umelou inteligenciou a strojovým učením. Poskytuje rozšírené analytické možnosti, ako je aizované sledovanie udalostí, predikcia chovania užívateľov a modely analýzy založené na strojovom učení.

Integrované sledovanie webových a aplikácií

GA4 kombinuje sledovanie webových stránok a mobilných aplikácií do jedného riešenia. To umožňuje sledovať a analyzovať užívateľské interakcie a konverzie na rôznych platformách v rámci jednej analýzy.

Zmeny v dátovom modeli

GA4 zavádza nový dátový model, ktorý sa zameriava na udalosti a udalostné zoskupenia. Tento nový model poskytuje lepšiu škálovateľnosť a flexibilitu v porovnaní so starším modelom v Universal Analytics.

Nástroje pre vytváranie a vlastné zdroje údajov

GA4 ponúka viac nástrojov pre vytváranie vlastných zdrojov údajov, ako sú vizuálne zobrazenia dát a prispôsobiteľné správy, ktoré umožňujú lepšie prispôsobenie a prezentáciu analýz.

Je dôležité poznamenať, že GA4 je stále v aktívnom vývoji a niektoré funkcie môžu byť aktualizované alebo zmenené v budúcnosti. Odporúča sa preštudovať dokumentáciu a pokyny od Google Analytics, aby ste získali podrobnosti o najaktuálnejších funkciách a možnostiach GA4.

LVISystem na sociálnych sieťach
Kontakt

© 2024 LVISystem.eu. All Rights Reserved.